fbpx

Pomoc se zapojením nového domácího routeru

Na této stránce najdete kompletní manuál k zapojení routeru STARNET DUAL BAND AC1200. Zjednodušená forma tohoto manuálu je také součástí balení s tímto routerem.

Při rozhodování o umístění nového routeru v rámci domácnosti doporučujeme přečíst si něco o tom, jak routery fungují.

Bezdrátový router STARNET DUAL BAND AC1200
Bezdrátový router STARNET DUAL BAND AC1200

Co je obsahem balení?

 • router STARNET DUAL BAND AC1200
 • kabel pro připojení do elektrické sítě
 • datový kabel pro připojení počítače

Jak postupovat při zapojení nového routeru

Váš nový router je již nastaven na Vaši přípojku, stačí tedy pouze zapojit potřebné kabely:

 1. Kabel pro napájení připojte do elektrické zásuvky a na routeru do kulatého konektoru s popisem POWER. V tu chvíli se rozsvítí indikační diody.
 2. Kabel internetové přípojky instalovaný naším technikem (přívod internetu do nemovitosti) zapojte na routeru do portu s popisem WAN.
 3. Dalším datovým kabelem (je obsahem balení) doporučujeme připojit Vaše hlavní zařízení (počítač, notebook apod.), bezdrátový přenos totiž snižuje rychlost internetového připojení až o 90 % (více informací o routerech zde). Pro připojení počítače datovým kabelem použijte některý z portů s popisem LAN.
 4. Na zařízení, které chcete k internetu připojit bezdrátově (tablet, telefon), zapněte Wi-Fi adaptér, vyhledejte Vaši bezdrátovou síť a připojte se k ní. Název sítě i heslo pro připojení najdete na štítku na spodní straně routeru.
 5. Pokud využíváte službu Mazaná TV, připojte datovým kabelem z některého portu s popisem LAN datovým kabelem také Vás set-top box.
 6. Vstupy a výstupy routeru
  Vstupy a výstupy routeru (klikněte pro zvětšení obrázku)

  • WAN (modrý port) – je určen pro přívod internetu
  • LAN (žluté porty) – připojení zařízení (počítač, TV apod.) na domácí síť vytvořenou routerem
  • POWER – napájení, kulatý černý konektor, používejte pouze originální příslušenství, v opačném případě může dojít k poškození zařízení a zániku záruky
  • RESET – uvede konfiguraci routeru do původního stavu nastavení poskytovatelem internetových služeb
  • WPS – rychlé párování routeru a připojeného zařízení. Pokud má připojované zařízení podporu této funkce, stačí na něm domácí Wi-Fi síť vyhledat, použít volbu „připojit k síti“ a na routeru stiskem tlačítka WPS potvrdit připojení se zařízením i bez zadávání uživatelského jména a hesla. Tato funkce se používá např. pro připojení bezdrátových tiskáren.

  Indikační diody routeru

  Význam indikačních diod
  Význam indikačních diod

  • POWER – zařízení je zapnuto – tato kontrolka by měla trvale svítit
  • WAN – indikuje přítomnost datového kabelu s přívodem internetu (port WAN), bliká při přenosu dat
  • LAN 1-4 – indikuje přítomnost datových kabelů v jednotlivých portech s aktivním zařízením domácí sítě (počítač, TV apod.) bliká při přenosu dat
  • 2.4G – indikuje zapnutou technologii Wi-Fi na frekvenci 2,4 GHz, bliká při přenosu dat
  • 5G (rychlejší přenos dat) – indikuje zapnutou technologii Wi-Fi na frekvenci 5 GHz, bliká při přenosu dat, pozor, tuto frekvenci lze využít jenom na zařízení, které ji podporuje
  Jako u každého jiného routeru, také u AC1200 dochází při internetovém připojení přes technologii Wi-Fi ke zpomalení přenosu dat. Dle konkrétních okolností (překážky, vzdálenost atd.) klesá rychlost mezi domácím Wi-Fi routerem a přes Wi-Fi připojeným zařízením až o 90 %. Přečtěte si více o routerech.

  Pokud se Vám nedaří router zapojit vlastními silami v rámci domácnosti, neváhejte nás kontaktovat pomocí formuláře níže.

   Kontaktní formulář

   Jméno a příjmení / firma*

   Kontaktní telefon*

   Kontaktní e-mail

   Adresa přípojky

   Vaše zpráva   Po odeslání dotazu / požadavku Vás budeme telefonicky kontaktovat.

   Děkujeme.

   * Takto označené položky jsou povinné