fbpx

Jak funguje domácí router

Bezdrátový router STARNET DUAL BAND AC1200
Bezdrátový router STARNET DUAL BAND AC1200
Domácí router rozděluje internetovou konektivitu přivedenou do Vaší domácnosti (či kanceláře, nebo jiné místo, kde máte internetovou přípojku), a to tak, aby bylo možné připojit více zařízení (Váš hlavní počítač, notebook, mobilní telefon, tablet apod.) Ke každému routeru můžete připojit zařízení kabelem (je součástí balení) a v případě bezdrátového routeru také bezdrátově – přes domácí Wi-Fi síť.

Právě bezdrátový přenos internetu v rámci domácnosti je ale také jedním z nejčastějších důvodů zpomalování a výpadků internetového připojení.

Domácí síť

Co udělat pro zlepšení domácí sítě?

  1. Pokud cítíte nějaké nedostatky na Vaší domácí přípojce, zkuste svůj router přesunout na vhodnější místo, blíže k Vašemu zařízení, a pokud je to možné, svůj počítač připojte datovým kabelem. WiFi pak využívejte pouze pro mobilní zařízení, jako je telefon, tablet apod.
  2. Pokud máte starší typ routeru, pořiďte si novější a výkonnější. Je to stejné, jako když si jednou za čas musíte pořídit mobilní telefon – i u routerů platí, že technologie se vyvíjejí a pro vysokou kvalitu poskytovaných služeb je nutné se tomu přizpůsobovat. Starší typy routerů se standardem Wi-Fi B, G, nebo N, již nevyhovují současným nárokům na internetovou rychlost a stabilitu.

Bezdrátový router STARNET DUAL BAND AC1200

Nové duální routery fungují ve dvou pásmech (označujeme jako DUAL BAND), původní 2,4 GHz a nové 5 GHz, přičemž nová zařízení již podporují obě frekvence. Svou domácí síť a tím i používání internetu ve Vaší domácnosti můžete zlepšit pořízením kvalitního routeru speciálně připraveného pro síť STARNET.

Napište nám a my Vám doporučíme nejvhodnější řešení Vaší domácí sítě, vyplňte nezávaznou objednávku na stránce starnet.cz/router/objednavka.