fbpx

Přechod z DVB-T na DVB-T2 není s Mazanou TV problém

Přechod z DVB-T na DVB-T2 není s Mazanou TV problém

13. 4. 2018 · rubrika: Televize

Naši zákazníci se službou Mazaná TV a domácím set-top boxem STARNET nemusí přechod na nový standard pozemního digitálního vysílání vůbec řešit, ale pro všechny ostatní je tu stručné shrnutí, co se vlastně na vysílačích v České republice děje.

Nový standard DVB-T2 by měl ten současný (DVB-T) nahradit do roku 2021. Znamená to, že televizory domácností bez správného dekodéru nebudou moci nové vysílání přijímat. Lidé si tedy budou muset pořídit buď nový set-top box, nebo nový televizor s tunerem, který DVB-T2 podporuje.

set-top box

DVB-T2 + HEVC

Pokud si budete pořizovat novou televizi, opravdu doporučujeme prostudovat její parametry. Nestačí totiž označení DVB-T2, televizor musí mít v parametrech také kodek H.265 označovaný jako HEVC. Bez podpory tohoto obrazového formátu (byť s podporou DVB-T2) vám bude nové zařízení k ničemu!

S Mazanou TV nic řešit nemusíte

Pokud máte televizi od nás, znamená to, že máte digitální televizi šířenou přes internet a domácí set-top box, který již dávno H.265 podporuje. Nikdy nebudete muset řešit jakékoli změny v pozemním digitálním vysílání, vždy budete mít nejširší možnou nabídku televizních stanic a všechny doplňkové funkce, např. možnost přeskakovat reklamy, zastavit si živé vysílání, pořady si nahrávat, přehrávat si je z archivu apod.) Mazanou TV lze navíc sledovat nejen na již zmíněném set-top boxu, ale také na počítači, notebooku, tabletu, chytrém telefonu a dalších podporovaných zařízeních.

Více informací je na www.starnet.cz/televize

Podívejte se na televizní reportáž o Mazané TV:


Potřebujete více informací?

Zavolejte nám zdarma na linku: 800 555 025

Nebo použijte některý z dalších kontaktů.

Můžete také zkusit on-line objednávku služeb.