fbpx

Internet na optické síti – optický internet

internet na optické sítiPřipojení k internetu na optické síti funguje na principu přenosu dat prostřednictvím světla vedeného optickým vláknem.

Tato technologie umožňuje přenos na delší vzdálenosti s menší ztrátou. Vlákna jsou ohebná, na přenos v nich nepůsobí elektromagnetické rušení, nekorodují, nejsou elektricky vodivá, takže odpadá ochrana proti přepětí na komunikačním vedení, nehrozí úder blesku, dají se používat i v nebezpečných prostředích a svazovat do svazků jako kabely.

Připojení k internetu kabelem s optickými vlákny je velmi stabilní a lze na něm dosahovat i velmi vysokých rychlostí. Další výhodou je možnost přenášení velkého množství nezávislých signálů, každý s použitím jiné vlnové délky světla. Tímto způsobem může být oddělena jedna služba od dalších.

V současné době neexistuje žádné lepší řešení internetového připojení, než to optickým kabelem. Jedno jediné vlákno dokáže svou kapacitou uspokojit potřeby města o velikosti Českých Budějovic a zatím neexistuje jiná technologie, která by optické vlákno překonávala. Dalo by se říci, že zákazník připojený na optické síti nebude s velkou pravděpodobností muset po celý svůj život připojení k internetu měnit – vždy bude mít totiž to nejlepší.

Optický internet STARNET

STARNET, s.r.o. a partnerské společnosti budují optické sítě všude tam, kde je to jen trochu možné.

Optické kabely se pokládají do země, případně se vedou po střechách domů, typicky na sídlištích, kde se jedním optickým kabelem propojí celý blok domů. Optické vlákno je pak v některých případech zavedeno až do jednotlivých domácností.

V současné době jsou zákazníci na optické síti připojováni rychlostí až 1000 Mbps za ceny od 250 Kč.

Zde si můžete ověřit dostupnost optické sítě STARNET.