fbpx

Internet na bezdrátové (Wi-Fi) síti – bezdrátový internet

Bezdrátový internetPřipojení k internetu na bezdrátové síti (Wi-Fi) funguje na principu přenosu dat vzduchem.

Tato technologie umožňuje levné, ale přitom stabilní rychlé připojení všude tam, kde není dostupná optická internetová síť. Bezdrátovým internetem tak pokrýváme i ty nejmenší vesničky a používáme jen ta nejmodernější zařízení zaručující nejkvalitnější technicky možný internet. Naše vysílače internetového signálu i přijímače (klientské jednotky) splňují nejnáročnější kritéria současného trhu. Jsme také výrobcem vlastního zařízení schváleného evropskou normou.

Připojení k internetu přes Wi-Fi je stabilní a lze na něm dosahovat i velmi vysokých rychlostí. Běžně poskytujeme rychlost 100 Mbps a k tomu i digitální televizi.

Jak vypadá připojení k internetu přes bezdrátovou síť?

Typicky stavíme systémově síť bezdrátových vysílačů, které mezi sebou komunikují a na něž se dále připojují klientské jednotky – antény, které slouží pro příjem internetu. Přijímací anténa může být na střeše rodinného domu a sloužit pouze jedné rodině, nebo je umístěna např. na bytovém domě a slouží pro všechny jeho obyvatele. Ve druhém případě připravujeme i kompletní datovou síť – rozvod internetu po domě.

Bezdrátový internet STARNET

STARNET, s.r.o. a partnerské společnosti budují bezdrátové sítě všude tam, kde je to jen trochu možné.

Bezdrátová zařízení se umisťují na stožáry a střechy domů, případně na další místa, která jsou v dostatečné výšce nad ostatní zástavbou.

V současné době jsou zákazníci na bezdrátové síti připojováni rychlostí až 300 Mbps za ceny od 250 Kč.

Zde si můžete ověřit dostupnost bezdrátové sítě STARNET.