Potřebujete poradit?

INTERNET pro domácnosti
Od 95 Kč / měsíc
Stabilní a rychlý internet
Rychlost až 1000 Mbps
Mazaná TV na 3 týdny zdarma
TELEVIZE pro domácnosti
Za 119 Kč / měsíc
Až 110 TV kanálů, výběr v HD
TV archiv až 7 dní zpět
Nahrávání pořadů v délce 80 hodin
Pro 4 zařízení současně
Na 3 týdny zdarma
MOBILNÍ VOLÁNÍ pro celou rodinu
Cena dle tarifu
volání bez závazku
výběr z několika tarifů
Volání od 0,39 Kč / min.
SMS od 1,39 Kč
až 1000 Mbps od 95 Kč
Nabídka je časově omezena.
Máme místní servisní týmy v každé lokalitě.
Kolbenova, Pod Krocínkou, Poděbradská, Podkovářská, U vysočanského pivovaru, Pod Strojírnami, Českomoravská, Nemocniční, U Harfy, Freyova, Ke Klíčovu, Na Krocínce, Na vysočanských vinicích, Bassova, Novovysočanská, Poštovská, Zákostelní, Ocelářská, Pod Harfou, Pod šancemi, Sokolovská, Špitálská, Čerpadlová, Jandova, Kbelská, Klíčovská, Moravcových, Na Břehu, Na Harfě, Obvodová, Odlehlá, Pešlova, Prosecká, Spojovací, Zbuzkova
Vysočany jsou čtvrť a katastrální území v městském obvodu Praha 9. Většina Vysočan leží na území městské části Praha 9, pouze malá část (sportovní areál a zahrádkářská kolonie Na Balkáně) patří k Praze 3. Katastrální území Vysočany sousedí s Prosekem, Letňany, Kbely, Hloubětínem, Hrdlořezy, Žižkovem a Libní. Mezi lety 1902–1921 byly Vysočany samostatným městem, v roce 1922 se staly součástí tzv. Velké Prahy.
Jméno Vysočany může odkazovat na vyvýšenou polohu místa, původní jádro Vysočan se však nachází v údolí říčky Rokytky. Tehdejší ves mohla být pojmenována i podle Vysočanů, tedy obyvatel příchozích z nespecifikované obce jménem Vysoká. Ve stabilním katastru z roku 1842 je název obce uveden jako Wisoczan, plán Prahy z období protektorátu uvádí německý přepis Wissotschan.
V roce 1902 byly Vysočany císařem Františkem Josefem I. povýšeny na město a získaly právo používat městský znak. V heraldicky pravé polovině znaku je vyobrazen dvouocasý český lev v červeném poli. Horní pole druhé poloviny je modré a nachází se v něm cukrová homole a ozubené kolo jako symbol průmyslu. V dolním poli jsou zobrazeny bývalé vysočanské vinice. Nad hlavou štítu je umístěna koruna s pěti výběžky.