fbpx

Bezpečnost

Nebojíte se útoku hackerů?

Věděli jste, že mnoho domácích sítí je napadeno hackery a slouží k útokům na bankovní účty, vydírání či krádežím?

Pustili byste si domů cizí nájemníky, aby se mohli sami pohybovat po Vašem bytě? Máte doma vše zamčené, abyste měli jistotu, že nájemníci nic neukradnou, nezneužijí informace proti Vám?

Nebo byste si vzali nájemníky jen v případě, kdy byste pro ně měli samostatný byt a Váš byt byl zamčeny? 

Podobně je to s domácí sítí, jen jsme zjistili, že o tom uživatelé většinou nepřemýšlí.

Máme více než 22 let zkušeností s domácím internetem, připojujeme do internetu více jak půl milionu obyvatel a víme, že základní zabezpečení zařízení v domácích sítích je u mnoha uživatelů nedostatečné.

Zde je pár základních bezpečnostních zásad pro bezpečnou domácí síť:

  1. Mějte oddělenou wifi síť pro návštěvníky a pro sebe. NIkdy nevíte, s jakým zavirovaným (a tedy potenciálním útočníkem na Vaše telefony, počítače, domácí zařízení) přijde návštěva k Vám domů.
  2. Domácí zařízení (wifi zásuvky, teploměry, myčky, ledničky, kamery, čidla) oddělte v rámci domácí sítě od Vašich počítačů/telefonu/notebooků.
  3. Kontrolujte pravidelně aktualizace Vašich telefonů, počítačů, notebooků.
  4. Udělejte pravidelně inventuru sítě, zda-li nepřibylo v síti nějaké „neznámé“ zařízení (například něco přinesou děti) – na toto slouží různé softwary.

Nemáte čas toto všechno pravidelně řešit, nechcete se učit nové dovednosti? Vše za Vás budeme pravidelně kontrolovat a informovat Vás, pomáhat s řešením situací.

Jak?

Máme vytvořen speciální software, který ve Vámi zadaných intervalech pravidelně zkontroluje domácí síť a zašle Vám informace o výsledku a doporučíme další postup.


    Položky označené * jsou povinné.


    Vyplněním a odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracováním osobních údajů.