Návody a rady + často kladené dotazy

Každá otázka se rozbalí po kliknutí.

Chci se připojit k Internetu, co mám dělat?

Zadejte online objednávku nebo nám zavolejte zdarma na číslo 800 555 025.

V obou případech prověříme dostupnost tarifů ve Vaší lokalitě a dohodneme se na dalším postupu.


Dotazy ohledně plateb a fakturace

Jak mohu zaplatit za služby STARNET?
Připravili jsme přehled všech možností, jak zaplatit za námi poskytované služby.

Jsem nový uživatel, kdy a jak budu platit?

Pokud jste nám při instalaci sdělili e-mailovou adresu, přijdou Vám na ni Údaje pro platbu.

Pokud jste nám e-mailovou adresu nesdělili, Údaje pro platbu přijdou poštou, nicméně je třeba počítat se zpoplatněním dle aktuálního ceníku (PDF).

V zaslaných informacích najdete kromě jiných údajů naše číslo účtu, variabilní symbol (ten použijte v případě jednorázové úhrady), variabilní symbol pro trvalé platby (ten použijte jako variabilní symbol při zadání trvalého příkazu v bance) a částku k zaplacení.

V případě, že Údaje pro platbu nedostanete do 2. dne následujícího měsíce po instalaci, kontaktujte naše fakturační oddělení.

Kdy dostanu daňový doklad pro potřeby účetnictví?

Daňový doklad je automaticky vystaven v den, kdy je SPRÁVNĚ zadaná platba připsána na náš účet nebo složena hotově v naší provozovně.

V případě, že platbu zadáte do banky se špatnými údaji, daňový doklad Vám zaslán nebude, dokud nedojde k ručnímu vyřešení problému naším fakturačním oddělením.

Pokud jste nám sdělili e-mailovou adresu, přijde Vám e-mailem odkaz na stažení daňového dokladu ve formátu PDF. Pokud jste nám e-mail nesdělili, přijde Vám daňový doklad poštou, zpoplatněný dle aktuálního ceníku (PDF).

Přišel mi e-mail pro stažení daňového dokladu, ale nefunguje, co s tím?

Poštovní program Vám zkrátil šířku zprávy tím, že ji zalomil (odřádkoval) na další řádek. Je nutné, aby v prohlížeči byla zadána celá adresa tak, jak je uvedena v e-mailu.


Dotazy ohledně nastavení počítače

Jaké je nastavení SMTP pro odesílání e-mailů?
  • smtp.internet.starnet.cz
Jaké je nastavení DNS?
  • primární DNS: 10.255.255.10
  • sekundární DNS: 10.255.255.20

Technologie používané pro připojení k Internetu STARNET

Připojení přes metalickou a optickou síť.

Metalické a optické sítě jsou k dispozici ve většině panelových domů ve velkých městech v Jižních Čechách a na Vysočině. Postupně budujeme komplexní infrastrukturu pro vysokorychlostní Internet, jehož rychlost pro naše klienty dosahuje až 256 Mbit/s.

Vysoce výkonný switch LinkSys

Switch LinkSys

V každém vchodě panelového či bytového domu jsou nasazovány vysoce výkonné gigabitové switche Linksys. Ty jsou potom propojeny 100 megabitovými (v případě metalických kabelů) či gigabitovými (v případě optických kabelů) linkami.

Celá síť je navrhována s ohledem na budoucí potřeby zákazníků a v současnosti intenzivně pracujeme na tom, aby veškeré propojovací trasy byly vytvořeny optickými kabely.

Připojení přes optická vlákna je v současné době nejmodernějším a nejvýkonnějším způsobem přístupu do sítě Internet.

Bezdrátové připojení k Internetu.

Jde o připojení na Internet přes systém pozemních vysílačů. V celé oblasti pokrytí máme kompletní bezdrátovou síť, která zahrnuje velké páteřní spoje o frekvencích v pásmech 10 GHz až 76 GHz, a přípojné body (Access Pointy, zkráceně AP), na které připojujeme klienty ve frekvenčním pásmu 5 GHz.

StarBOX

StarBOX

K samotnému připojení je použita přijímací anténa. Máme vlastní důkladně otestované komplexní řešení nazvané StarBOX.

Díky němu můžeme nabídnout nadstandardní kvalitu internetového připojení, jeho vysokou spolehlivost, garanci dostupnosti, velmi nízké pořizovací náklady a snadnou instalaci.

StarBOX je možné připojit až do vzdálenosti 30m od elektrické zásuvky a počítače, který je vybaven síťovou kartou (pokud není, kartu lze většinou jednoduše dodat). Je ale nutné, aby samotná jednotka měla přímou viditelnost na AP (bez překážek, dalších domů apod.), jinak není potřeba žádné další zařízení, žádné další programy v počítači ani telefonní linka.

Základní rychlost připojení je 30 Mbit/s. Pokud není tato rychlost v dané lokalitě dostupná, jsou k dispozici tarify s rychlostmi 20 nebo 16 Mbit/s. V ojedinělých případech (zejména samoty či terénně složité lokality) nabízíme připojení s využitím technologie MOTOROLA, které má rychlost 6-10 Mbit/s.

Proměření dostupnosti a signálu v místě žádaného připojení je zdarma.

Jak probíhá montáž připojení k Internetu?
  1. Po prvním kontaktu přes infolinku, nebo po zadání objednávky, dostane Vaše kontaktní údaje pověřený technik. Ten Vás bude do tří pracovních dnů kontaktovat a domluví si s Vámi termín proměření signálu.
  2. Technik přijede v domluvený čas a prokonzultuje s Vámi možnost umístění antény na daném místě a možnosti svedení kabelu k počítači. Maximální délka kabelu je omezena na 30 metrů k nejbližší zásuvce elektrického proudu. Poté může kabel pokračovat až 50 metrů k počítači. Dohodne se s Vámi na termínu instalace.
  3. V tomto termínu přijede a přiveze potřebný materiál. Na dohodnuté místo namontuje StarBOX. Protáhne kabel k Vašemu počítači a na jeho konec připojí napájecí rozdvojku pro StarBox. Tu zapojí do elektrické zásuvky. Kabel od StarBoxu zapojí do počítače a nastaví potřebné parametry.
  4. Zapíše si Vaše fakturační údaje a vyplní pro Vás kartičku, kde jsou uvedeny parametry Vašeho připojení pro případ výměny operačního systému, případně celého počítače.

Instalace se platí na místě technikovi, viz tarify a ceny.


Další návody a rady ohledně připojení k Internetu

Dočasné přerušení služby

O dočasné přerušení služby (připojení k internetu) může požádat každý zákazník, a to zasláním požadavku na mailovou adresu internet@starnet.cz.

Žádost musí obsahovat IP adresu a termín dočasného odpojení (možno však na celý jeden měsíc tzn. od 1. dne k poslednímu dni v měsíci).

Mail je třeba zaslat nejpozději k 25. dni v měsíci. Po tomto termínu nelze žádost již vyřídit.

Dočasné odpojení je možné využít 1x ročně na dobu maximálně 2 měsíců.

V případě problémového klienta (např. neplatícího apod.) má STARNET právo tuto službu neposkytnout.

Co mám dělat v případě problémů s připojením k internetu?
Jak se mám připojit ke STARNET FreeWiFi?

STARNET FreeWiFi je WiFi síť, kterou poskytuje společnost STARNET s.r.o. zdarma na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích a ve vybraných kvalitních restauracích a kavárnách po celém Plzeňském kraji, Jihočeském kraji, Jihomoravském kraji, Středočeském kraji a na Vysočině.

Jak na přístup k vaší e-mailové schránce @starmail.cz a @nonstoponline.com.

@starmail.cz

Přístup do e-mailové schránky: http://qwebmail.starnet.cz

Uživatelské účty jsou ve tvaru: uzivatelske_jmeno@starmail.cz. S výjimkou administrace pošty je tedy nutné zadávat uživatele v tomto tvaru (např. novak@starmail.cz).

E-mailové schránky můžete administrovat na adrese: http://qmailadmin.starnet.cz. Tzn. můžete si změnit své heslo a nebo si nechat poštu přesměrovat.

Nastavení vašeho poštovního klienta (např. Outlook):

POP3 server (pro výběr pošty): pop3.starmail.cz

SMTP server (pro odesílání pošty): smtp.internet.starnet.cz

@nonstoponline.com

Přístupy jsou stejné jako u @starmail.cz. Mění se pouze následující:

Uživatelské účty jsou ve tvaru : uzivatelske_jmeno@nonstoponline.com.

POP3 server (pro výběr pošty): pop3.nonstoponline.com

Jak se mám bránit před napadením viry?

Používejte vhodný antivirový software (NOD32, AVG, Avast…) a nezapomínejte na jeho pravidelnou aktualizaci. Neotvírejte nevyžádané (zejména cizojazyčné) e-maily, dbejte zvýšené opatrnosti při otevírání příloh.

Používejte software na ochranu počítače před útokem ze sítě, tzv. firewall. Je běžnou součástí OS Windows.

Pokud dojde k zavirování Vašeho počítače, jsme bohužel nuceni v zájmu ostatních klientů pozastavit Vám poskytování našich služeb bez nároku na finanční kompenzaci až do doby, kdy bude Váš počítač kompletně odvirován a zabezpečen.


Návody ke stažení

Nastavení emailového účtu
Windows Mail
Návod jak nastavit emailový účet v poštovním klientu Windows Mail (návod pro operační systém Windows Vista).
Nastavení emailového účtu
Microsoft Outlook
Návod jak nastavit emailový účet v poštovním klientu Microsoft Outlook (návod pro operační systém Windows XP).
Nastavení IP adresy
Windows XP
Návod jak nastavit IP adresy v operačním systému Windows XP.
Nastavení IP adresy
Windows Vista
Návod jak nastavit IP adresy v operačním systému Windows Vista.
Řešení problémů Příručka pro kontrolu a odstranění nejčastějších příčin nefunkčnosti internetu z důvodu na straně klienta připojeného v síti Starnet, s.r.o. Návod, který stojí za to si přečíst.
Nastavení routeru TP-Link
WR340G/GD a WR542G
Návod na základní nastavení routerů TP-Link WR340G/GD a WR542G.
Nastavení routeru
Tenda W311R+
Návod na základní nastavení routeru Tenda W311R+.